Rodzaje stoisk targowych

Bardzo częstym pytaniem, zwłaszcza dla targowych debiutantów, jest to jakie rodzaj stoiska wybrać. Pytanie nie nie jest wbrew pozorom łatwe. Wybór stoiska targowego zależy od wielu czynników. Są to przede wszystkim budżet jakim dysponujemy oraz usytowanie stoiska na targach.

Właśnie w związku z miejscem, jakie wykupiliśmy na targach, możemy wybrać odpowiednie stoisko. Z tej perspektywy wyróżniamy następujące stoiska targowe.

  • stoiska wyspowe
  • stoiska czołowe
  • stoiska narożne
  • stoiska rzędowe

Stoiska wyspowe

Najciekawsze z punktu widzenia wystawcy są stoiska wyspowe. Są one tak usytuowane na hali wystawowej, że istnieje możliwość ekspozycji oferty z każdej strony stoiska. Wbrew pozorom takie stoiska wcale nie są najłatwiejsze do zaprojektowania. Wymagają bowiem kreatywności, aby w ciekawy sposób zaprezentować walory firmy aż z czterech stron. Jednocześnie pozostawiając wszystkie te strony otwarte.

Stoiska czołowe

Drugą opcją ekspozycji na targach są stoiska czołowe. Przy takim stoisku mówimy o otwarciu ekspozycji z trzech stron z jedną ścianą zamkniętą. Daje to możliwość ekspozycji na ściance za stoiskiem i jednocześnie nadal sporego otwarcia stoiska dla odwiedzających.

Stoiska narożne

Kolejną opcją stoisk targowych są stoiska narożne. Tutaj jak łatwo się domyślić mówim o dwóch ściankach i otwarciu stoiska z pozostałych dwóch stron. Takie rozwiązanie z pewnością daje więcej możliwości prowadzenia rozmów w spokojniejszej atmosferze.

Stoiska rzędowe

Ostatnią możliwoscią ekspozycji na targach są stoiska rzędowe. Tutaj mówimy o osłonięciu ściankami aż trzech stron stoiska przy ekspozycji oferty tylko od frontu. Jest to bardzo popularne rozwiązanie zwłaszcza na mniejszych targach. Daje to łatwą możliwość ekspozycji przy najniższym koszcie produkcji z wymienionych opcji.

Budowa stoisk targowych

Expoformat oferuje zarówno projektowanie i wykonanie wszytkich rodzajów wymienionych stoisk. Zajmujemy się kompleksową obsługą stoisk na terenie Polski a także w innych krajach. Przeczytaj więcej na temat budowy stoisk targowych.