Obiekty targowe w Polsce

Obiekty targowe w Polsce

Hale targowe i wystawiennicze, sale do organizowania konferencji oraz wideokonferencji to wciąż jedne z najczęściej wyszukiwanych pojęć w branży targowej. A jest czego szukać i w czym wybierać – warto poznać mapę targową Polski. Miejsca gdzie można się wystawić bywają bardzo atrakcyjne i znajdują się w różnych miejscach na mapie Polski. Obiekty targowe typu centrum targowe w Polsce znajdziemy niemal w każdym mieście. Największe z nich to oczywiście PGE Narodowy w Warszawie. Ale wystarczy rozejrzeć się nieco uważniej i znajdziemy także inne, równie atrakcyjne przestrzenie targowe i wystawiennicze.

Największe obiekty targowe w Polsce

  • Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków
  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Kraków
  • Poznań Congress Center (Międzynarodowe Targi Poznańskie) Poznań
  • World Trade Center Poznań
  • Expo Łódź
  • AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo – Kongresowe
  • Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Opolu
Obiekty targowe w Polsce

Hale targowe w Polsce

Obiekty targowe to ogromny teren, na którym organizowane są różnego rodzaju eventy. Najczęściej są to targi, konferencje, szkolenia, seminaria, prelekcje i różnego rodzaju spotkania biznesowe. Obiekty targowe to często całe kompleksy wolno stojących budynków. Znajdują się w nich nie tylko sale szkoleniowe, ale także biura, magazyny oraz hotele. Wszystkie te obiekty są ze sobą powiązane i funkcjonują sprawnie niczym jeden organizm. Obiekty targowe są coraz to nowocześniejsze w formie i coraz bardziej użyteczne – są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe.

Największe targi wystawiennicze w Polsce

W Polsce mamy dwa wiodące obiekty targowe: MTP oraz Targi Kielce. Pierwszy z nich, to Międzynarodowe Targi Poznańskie, największy i najstarszy ośrodek targowy w Polsce. Ma on najbogatszy kalendarz eventów. Nic w tym dziwnego, patrząc na zasięgi. Udział MTP w polskim rynku targowym, to niemal 50 %.

Będące na drugim miejscu Targi Kielce radzą sobie równie dobrze. To nowoczesne obiekty, które są dostosowane do organizowania różnych rodzajów targów, głównie z branży obronnej i drogowej, gdzie potrzeba dużej przestrzeni wystawienniczej. TK posiadają prawie 30% udziału w rynku targowym Polski. Najbardziej znane imprezy organizowane przez TK to cykliczne imprezy dla sektora obronnego “MSPO” (sierpień i wrzesień) oraz dla branży drogowej “Autostrada” (maj). Obecnie, przez sytuację epidemii Covid-19 w kraju, większość wydarzeń będzie miała zmienione terminy. Należy śledzić strony internetowe organizatorów, w celu poznania szczegółów. Wszystkie wydarzenia będą odbywały się też w podwyższonym reżimie sanitarnym.

Firma ExpoFormat zajmuje się budową stoisk targowych zarówno na targi w Kielcach i Poznaniu jak również innych miastach.

Expo Warszawa

Ptak Warsaw Expo to obiekt targowy stworzony do organizacji różnych wydarzeń z wielu branż. Najczęściej są to targi farmaceutyczne, produktów ekologicznych, elektronicznych, stomatologicznych oraz fashion. Toys&Kids oraz World Travel Show, a także branża drzewna. Ostatnio modne stały się też Camper&Caravan Show, czyli targi prezentujące kampery na wakacyjne wyprawy.

Expo Warszawa XXI – Hala 4

Expo XXI hala4 w Warszawie. To nowy obiekt targowy o powierzchni 3600 m. Budynek znajdziemy obok EXPO XXI, na zbiegu ulic Prądzyńskiego i Bema na Woli. Hala 4. to kolejna atrakcyjna przestrzeń wystawiennicza na mapie Warszawy. Ten nowy obiekt targowy to wielofunkcyjna przestronna hala, dwa przeszklone hole wejściowe oraz liczne pomieszczenia pomocnicze. Warto zaznaczyć, że obiekt posiada również dwa węzły toalet. Ściana konferencyjna, która znajduje się w hali ma wysokość 10m i umożliwia prowadzenie niezależnych eventów. W hali zmieści się max 3600 osób. Ostateczna ilość zależy od rodzaju i charakteru imprezy, zainstalowanych dekoracji oraz wielkości wystawianych produktów.

Targi mieszkaniowe – EXPO XXI

Targi mieszkań i domów. To prawdziwa gratka, dla osób, które pragną nabyć wymarzony dom lub mieszkanie. Wszystkie oferty w jednym miejscu! Dużym atutem targów jest pomoc oferowana w zakupie mieszkania oraz spora dawka edukacyjna z branży nieruchomości. Uczestnicy mogą wziąć udział w bezpłatnych seminariach, podczas których eksperci będą odpowiadali na pytania odnośnie przepisów i zasad, które trzeba znać, chcąc nabyć nieruchomość. To niepowtarzalna okazja, aby w jednym obiekcie targowym spotkać się twarzą w twarz z deweloperami i uzyskać informacje z pierwszej ręki. Można wówczas uzyskać indywidualne porady oraz rozwiać wiele wątpliwości. Nie musisz tracić czasu na przeglądanie ogłoszeń oraz wertować stron internetowych w nieskończoność. Tego typu targi zazwyczaj organizowane są na przełomie lutego i marca.
Oprócz oferty mieszkaniowej, na targach można zobaczyć ofertę z zakresu designu i technologii, która pomaga urządzić funkcjonalne mieszkanie. Jako odwiedzający zaczerpniesz wiele inspiracji w kwestii dekorowania wnętrz oraz ekologicznych rozwiązań dla domu. Podczas zwiedzania targów i brania udziału w seminariach – dzieci można zostawić pod opieką wykwalifikowanych animatorów.

Warszawa EXPO XXI ilość miejsc

Expo XXI w minionych edycjach gościło naraz 220 tysięcy osób. To nowoczesne miejsce na mapie Warszawy, którego zadaniem jest obsługa wszelkiego rodzaju wydarzeń z branży eventowej. Obiekt targowy mieści się przy ulicy Prądzyńskiego 12/14. Na obiekt targowy składają się 3 wielkie hale, które dają w sumie 15 000 m2 przestrzeni wystawienniczej. W ramach EXPO XXI w ciągu roku odbywa się ponad 200 różnych imprez i cyklicznych wydarzeń. Bardzo często ilość miejsc jest ograniczona! Organizowane są wystawy, konferencje, koncerty, imprezy sportowe, eventy zamknięte, pokazy oraz targi. Obiekt ten jest wyjątkowo lubiany i bardzo chętnie odwiedzany. Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna dla odwiedzających. Tylko 10 min od Dworca Centralnego, a na parkingu czeka na gości aż 1500 miejsc parkingowych.
W obecnej sytuacji, Expo XXI zaczyna powoli wracać do działania i normalności. Wszystkie wydarzenia będą miały na uwadze bezpieczeństwo naszych gości i pracowników. Od samego początku Expo XXI stosuje się do wszystkich zaleceń GISu i Sanepidu. Wszystkie organizowane wydarzenia będą odbywały się w reżimie sanitarnym.