Targi MSPO 2020 w Kielcach we wrześniu

Po miesiącach niepewności oraz zastoju w imprezach targowych mamy wreszcie dobrą informację. Taką z pewnością jest news płynący z Kielc. Targi Kielce potwierdziły, że Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020 dojdzie do skutku. Jest to efekt zapewnień premiera Mateusza Morawieckiego o udziale Polskiej Grupy Zbrojeniowej w tej imprezie.

Targi MSPO od 8 do 10 września 2020

Jak wszyscy doskonale wiemy większość imprez targowych w 2020 roku została odwołana lub przeniesiona na rok kolejny. Wszystko jednak wskazuje na to, że los będzie łaskawy dla kieleckiej imprezy MSPO.

Dziś organizator targów potwierdził plan ich ogranizacji w dniach 8 – 10 września. Oznacza to, że targi będą o dzień krótsze niż w poprzednich latach. Jest to jednak z pewnością najmniejsze zmartwienie dla organizatorów, wystawców czy osób planujących odwiedzenie tej imprezy.

Polska Grupa Zbrojeniowa na MSPO 2020

Głównym problemem związanym z organizacją MSPO 2020 były wątpliwości co do planów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ta rządowa organizacja to strategiczny partner targów i ich największy wystawca. PGZ to prawdziwy magnes przyciągający do Kielc nie tylko gości ale także wielu innych wystawców.

Nic więc dziwnego w tym, że po zapewnieniach premiera Morawieckiego o udziale największego wystawcy organizator szybko przystąpił do działania.

targi MSPO 2020 Kielce

Wystawa Wielkiej Brytanii na MSPO 2020

Tradycyjnie już na targach MSPO będziemy mogli obejrzeć wystawę narodową. Po całkiem ciekawej ekspozycji USA w 2019 roku, na najbliższych targach zobaczymy prezentację Wielkiej Brytanii. Anglicy dobrze wiedzą jak przygotować się do tego zadania. Mieli już bowiem okazję zaprezentować się dokładnie 10 lat temu podczas targów MSPO 2010. W tym roku zapewniają, równie ciekawe atrakcje jak prezentcja i przeloty amerykańskiego myśliwca F-35 w zeszłym roku. Pozostaje nam czekać co zaprezentują.

Targi MSPO 2020 a koranawirus

Oczywiście targi odbędą się w nowej rzeczywistości. Organizator poinformował już o podstawowych zabezpieczeniach sanitarnych. Szczegóły oczywiście mogą się zmieniać. Natomiast na pewno mówimy o większych niż wcześniej odstępach między stoiskami. Na pewno będą też osobne wejścia i wyjścia oraz główne drogi komunikacyjne. Na teren targów wstęp będzie tylko z maseczką ochronną oraz po spryskaniu rąk preparatem. Z innych udogodnień wprowadzono szereg zmian w procedurach wstępu i weryfikacji. Wszystko, o ile to możliwe, będzie odbywać się bezdotykowo.

Stoiska targowe covid-ready na MSPO 2020

Nowe regulacje oraz wymogi sanitarne wymagają odpowiedniego podejścia ze strony wystawców. Firma ExpoFormat, jako jedna z niewielu na rynku, przygotowała specjalne projekty stoisk targowych, przystosowanych do wymogów sanitarnych koronawirusa. Więcej o naszej ofercie na stoiska covid-ready przeczytasz tutaj.

2 komentarze do “Targi MSPO 2020 w Kielcach we wrześniu”

Możliwość komentowania została wyłączona.