Domotex 2020 – targi w Hannoverze

Domotex 2020 już rusza za 2 dni. Tegoroczna edycja targów Domotex w Hannoverze odbędzie się w dniach 10-13 stycznia 2020. Expoformat już jest na miejscu i stawia stoiska targowe.

Domotex 2020 to największe targi pokryć podłogowych w Europie, które rok do roku odbywają się w Hannoverze. Impreza skupiona jest na ogromnej powierzchni ( w 2020 roku już wyprzedało się pod stoiska targowe 19 000 metrów kwadratowych). Wystawiać się zamierza 1500 wystawców z różnych krajów. Targi skierowane są głównie do projektantów, architektów oraz sprzedawców. 

Tegoroczna edycja Domotex jest wyjątkowa. Podczas targów zostanie pokazana prezentacja pod tajemniczą nazwą Framing Trends (w Hali nr 8). Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wielkie znaczenie dla naszego samopoczucia, zdrowia i komfortu ma podłoga. Nie bez powodu hasłem przewodnim tegorocznej edycji targów jest “Atmysphere”.

Aż cztery pawilony będą nawiązywać do tego motywu (Hotel – Sustainable, Wellness – Green Living, Conference – More than Floor, Health – Wellbeing). Uczestnicy targów dowiedzą się w nich m.in. o tym jak wielki wpływ mają meble i materiały ( w tym panele akustyczne) w pokojach hotelowych na samopoczucie gości. Na własne oczy zobaczą rozwiązania technologiczne przyjazne środowisku oraz docenią siłę jogi i relaksu.

Domotex bowiem ma charakter międzynarodowy – skupia wystawców nie tylko z terenu Niemiec, ale i z całej Europy. Dla porównania – 12 procent wystawców to Niemcy, a 88 procent to inne kraje.

Wystawcy są podzieleni na kategorie:

  • ręcznie tkane dywany (Rug Star by Jürgen Dahlmanns, Naziri, Creative Matters, Galleria Battilossi, Rica Basagoiti),
  • dywany wykonywane techniką maszynową (Oriental Weavers, Carmel Carpet, Royal Hali, Prado Egypt, Stefany, Reinkemeier),
  • elastyczne pokrycia podłóg (US Floors, Windmöller, Moderna (MeisterWerke), IVC),
  • parkiety i podłogi laminowane (Hürne, Decospan, BIMBO, SWISS KRONO, Forestry Timber),
  • materiały do montażu podłóg (Mapei, Selit, Välinge, Unifloor, Uzin Utz, Küberit).